שיקום הפה

טיפולי שיקום הפה – מטרות ומשמעויות

אין אדם שלא אוהב לחייך חיוך רחב ולצחוק צחוק מתגלגל שחושף שיניים נקיות ולבנות. בנוסף, כולנו מעדיפים לצמצם עד כמה שניתן את רמות הכאב שאנחנו חווים, בוודאי כאשר מדובר על חלל הפה, שידוע בתור גורם לכאבים בלתי נסבלים שמונעים מאיתנו לדבר או לאכול בצורה תקינה. מהסיבה הזאת בדיוק, טיפולי שיקום הפה הופכים רלוונטים עבור כולנו. בין אם אתם מתמודדדים עם שיניים שחוקות או שבורות, דלקות חניכיים, כאבי שיניים או עם בעיות אחרות – טיפולי שיקום הפה הם בדיוק בשבילכם.

רופא לשיקום הפה

טיפולי שיקום הפה מצריכים אבחון ופתרונות יעילים שמבוצעים על ידי רופא לשיקום הפה. רופא לשיקום הפה מביא איתו ידע מקצועי וניסיון שיכול למנוע מטעויות לא רצויות להתרחש.

התקנת שיניים תותבות

התקנת שיניים תותבות היא פעולה שמאפשרת התמודדות עם מגוון מצבים, במטרה להשיב לפה את המראה התקין והבריא שלו. בין היתר, התקנת שיניים תותבות רלוונטית כאשר קיים מחסור בשיניים בפה, וטיפולי שיקום הפה יוכלו לסייע בעניין.

כתר זירקוניה לשיניים

הפה הוא חלל שזקוק לטיפוח, וכתר זירקוניה לשיניים הוא אחת הדרכים לדאוג לטיפוח הזה, כך שהפה יוכל להנות ממראה נקי ואסתטי.

בניית תכנית מקיפה של שיקום הפה – אי אפשר בלעדיה

ככל שאנחנו מתבגרים, כך הגוף שלנו עובר שינויים שמשפיעים עליו. בין היתר, גם השיניים והחניכיים סובלות מהשינויים הללו, כאשר הן עם הזמן הולכות ומאבדות מצורתן, מחוזקן ומעמידותן. שיקום הפה הוא הדרך להשיב את פיו של המטופל למצבו התקני, ולטפל במחלות, דלקות או חבלות מכל סוג. כמו כן, גם אנשים צעירים סובלים מבעיות דומות, שלא נובעות מגילם אלא מהזנחה חמורה של חלל הפה על ידם. בניית תכנית מקיפה של שיקום הפה תוכל להבטיח מתן מענה ראוי ואיכותי לבעיות השיניים והחניכיים השונות, ולהחזיר את הפה למצב הבריאותי התקין שלו לאורך זמן.

טיפולי שיקום הפה השונים

כשמדברים על טיפולים של שיקום הפה, מדברים על כמה סוגים שונים של טיפולים:

  • ביצוע שחזורים וסתימות.
  • ציפויים מחרסינה.
  • כתרים מחרסינה מלאה, ללא תוספת מתכת.
  • הלבנת שיניים וטיפולים אסתטיים נוספים.
  • מבנים אחרי טיפול שורש.
  • כתרים – הן על גבי שתלים והן על גבי שיניים.

תכנון טיפולי שיקום פה

טיפולי שיקום פה הם לא טיפולים שיכולים להתרחש בן רגע, והם זקוקים לתכנון מוקדם. בשלב הראשון ייפגש המטופל עם הרופא המטפל. במפגש זה רופא השיניים יקיים בדיקה ראשונית ויבצע הערכת מצב. בשלב הבא, יופנה המטופל לצילומי פה ייעודיים, שיקבעו על פי סוג הטיפול הדרוש. לאחר שתוצאות הצילומים תגענה, יוכל הרופא המטפל לאבחן אותן ולתכנן, בשיתוף המטופל, תכנית טיפולי שיקום פה שתקיף ותפרט על הטיפולים העתידיים, העלויות שלהם, הסיכונים הכרוכים בהם ועוד. בזמן תכנון טיפולי שיקום פה, יוכל הרופא המטפל להדריך את המטופל בין כמה אלטרנטיבות שיקומיות שעומדות בפניו, וביחד הם יוכלו לקבל את ההחלטה הסופית באשר לטיפול הנבחר.

ביצוע טיפולי שיקום הפה

טיפולי שיקום הפה משלבים בין מיטב המוחות של רפואת השיניים. בין היתר, יעורבו וישולבו בתהליך מומחי כירורגיית פה ולסת, רופאי שיניים המתמחים ביישור שיניים, רופאים שטיפולי שורש הם המומחיות שלהם ועוד. סיעור המוחין ייערך בהתאם לצורך של המטופל, וככל שהצוות הרפואי יהיה מקצועי יותר, יחזיק בידע נרחב יותר ויביא איתו ניסיון רב שנים, כך יוכל המטופל להיות בטוח שהוא נמצא בידיים טובות. כל אלו, כמובן, בשילוב עם שימוש במיטב כלי ועזרי הרפואה המתקדמים ביותר.

אהבתם? שתפו.
טיפולים נוספים בתחום:
יישור שיניים
אסתטיקה דנטלית
טיפולי חניכיים
כירורגיית פה ולסת
טיפול שורש

הצוות המנצח שלנו ברפואת שיניים

ד”ר שרון צויזנר-אגר

רופאת שיניים מומחית לשיקום הפה

ד”ר אלי ריינרט

מומחה לשיקום פה, פנים ולסתות

מקצועיות

אנו משתמשים בטכנולוגיה מתקדמת, בחומרים ומכשירים מהמובילים בתחום, המספקים למתרפא חווית טיפול מושלמת.

גישה ייחודית

המרפאה דוגלת בגישה מודרנית לרפואת שיניים, הכוללת התערבות מינימלית, שמירה על חומר שן בריא ודגש על טיפולים מונעים.

שירות מכל הלב

רפואת שיניים אישית הממקמת את המתרפא במרכז, המלווה ברגישות לציפיות, לחששות, ולבריאות המתרפא.

טכנולוגיה מתקדמת

אנו מאמינים בשימוש בציוד איכותי ושימוש בטכנולוגיה הכי מתקדמת כתשתית בסיסית למתן טיפול איכותי.

מאמרים קשורים

השאירו פרטים לקבלת מידע נוסף על הטיפול

השאירו פרטים בטופס ונציגינו יצרו אתכם קשר בהקדם.

איך תרצו לדבר איתנו?

בחרו את האופציה הנוחה ביותר עבורכם.

השאירו פרטים לתיאום תור במרפאה.

נציגינו יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.