למה בכלל ליישר את השיניים שלנו?

ישנן סיבות רבות ושונות מודע עלינו לבצע יישור שיניים אצל אורתודנט.

 • אסתטיקה לקויה: שיניים או לסתות במנח לא תקין יוצרות הפרעה אסתטית חמורה, המלווה אותנו גם בבגרותנו ועלולה להשפיע פסיכולוגית על הילד. שיניים בולטות מדי עלולות אף להישבר בקלות בעת חבלה בפה.
 • עששת ("חורים בשיניים")-  שיניים צפופות או במנח לא תקין עלולות לגרום להצטברות שאריות מזון וחיידקים בין השיניים, ולהאיץ התפתחות של עששת.
 • נסיגת חניכיים: שיניים בהטיה או שיניים בולטות מדי עלולות להעביר כוחות לעיסה שלא בציר האורך של השורש, ולגרום בכך לנסיגת חניכיים בלתי הפיכה.
 • בעיות נשימה: הרגלים שונים אצל ילדים, כמו מציצת אצבע או מוצץ ודחיפת הלשון, עלולים להוביל לנשימה לא תקינה ולהתפתחות לקויה של הלסתות.
 • שיקום הפה: פעמים רבות בעת שיקום הפה נעזר רופא השיניים באורתודונט כדי להזיז שן אחת או יותר למיקום שונה, וזאת כדי שניתן יהיה להחדיר למקום שתל או לבצע כתרים טובים ואסתטיים יותר.

מתי כדאי להגיע למומחה לישור שיניים לבדיקה?

 1. כאשר קיים סגר לא תקין טראומטי ) מצב בו הלסתות נסגרות בצורה לא תקינה)- מצב  העלול להשפיע על גדילה אסימטרית לא תקינה של הלסתות.
 2. שיניים או לסתות בולטות – במקרה זה קיימת נטייה רבה יותר לשברים ולחבלות שיניים, להשפעה על האכילה, הדיבור והביטחון הרגשי.
 3. צפיפות שיניים –  בנוסף לפן האסתטי, צפיפות עלולה להוביל לעששת ולמחלת חניכיים.
 4. מרווחים בין השיניים –  מרווחים בין השיניים משפיעים על המראה והנוחות.
 5. דחיפת לשון –  מונעת בליעה תקינה ויוצרת ליקוי סגר של שיניים בולטות או מנשך פתוח. לעיתים הרקע הינו מציצת מוצץ או אצבע
 6. נשימת פה  – עלולה לפגוע בגדילה התקינה של הלסתות, וליצור לסגר לא תקין.

באיזה גיל להגיע לבדיקת אורתודונט?


האיגוד האמריקני לרופאי שיניים (AAO) ממליץ לראות ילדים לצורך התייעצות אורתודונטית ראשונה לא יאוחר מגיל 7.  בעוד שגיל 7 עשוי להיראות מוקדם באופן חריג, בדיקה מקדימה זו תעניק לאורתודונט אפשרות להשתמש באמצעי מניעה בכדי לתקן מצבים שעלולים להוביל לצורך ביישור שיניים עתידי, ו/או לייעץ להורה לגבי טיפול יישור שיניים עתידי. 

מבוגרים המבקשים טיפול ביישור שיניים יכולים להתייעץ עם אורתודונט בכל עת, מכיוון שלעולם לא מאוחר לשקול לתקן את השיניים. הייעוץ הראשוני עם האורתודנט הוא בדרך כלל הערכה ויזואלית של שיני המטופל ומבנה הפנים. אם האורתודנט דורש מידע מעמיק יותר, או שהמטופל מסכים להתחיל בטיפול, נלקחים רישומי אבחון של המטופל. כלי אבחון אלה, המורכבים מצילומי רנטגן, מודלים של שיני המטופל וצילומי פניו של המטופל ושיניו, משמשים את האורתודנט למחקר וגיבוש תוכנית טיפול להצגה בפני המטופל. 

אם פספסת משהו:
 
מאמרים באותו נושא
 
תחומי טיפול במרכז:
צוות המרכז:
שתפו:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
השאירו פרטים לתיאום פגישה ייעוץ: