כירורגיית פה ולסת

בואו נתחיל מההתחלה: כירורגיית פה ולסת – מהי?

כשמדברים על הטיפולים השונים שמתקיימים בחלל הפה ובלסת, מדברים על אוסף של פעולות כירורגיות שאותן מבצעים רופאים מומחים בתחום. הטיפולים השונים יכולים להגיע במגוון תצורות, והם כוללים, למשל, עקירות כירורגיות, השתלת שיניים, השתלת עצם, הרמת סינוס ועוד.

כאשר מדברים על כירורגיית פה ולסת, מדברים על תחום רפואי מהמורכבים ביותר בתחום הרפואה הכללית, ועל כן העוסקים במלאכה צריכים להחזיק בידע רב, ניסיון עשיר ומיומנויות שיאפשרו להם לעסוק במגוון גדול של טיפולים, ניתוחים וסיטואציות אחרות.

במידה ואתם נאלצים להתמודד עם בעיות שכרוכות בטיפולים בחלל הפה או בלסת, כדאי שתעשו את הבחירה הנכונה ברופא המטפל שלכם. רק רופא שמתמחה בכירורגיית פה ולסת הוא רופא שיוכל  לטפל בבעיה שלכם באופן מקצועי, כזה שיותיר אתכם בידיים טובות ויוביל אתכם לתוצאות מעולות.

רגע לפני שאתם בוחרים באופן סופי, כדאי לקבל המלצות על הרופא הנבחר, לוודא שהוא בעל ניסיון עשיר בתחומו, וכמובן שהוא מחזיק בידיו את כלל התעודות שיוכלו לאמת את הכשרתו.

כירורג פה ולסת

כירורג פה ולסת הוא רופא שיניים בתפקידו, אך להבדיל מרופאי שיניים אחרים – הוא מומחה באופן ספציפי בכירורגיית פה ולסת. במסגרת תפקידו, כירורג פה ולסת מציע טיפולים נרחבים ומגוונים, ומסוגל לתת מענה לכל בעיה באשר היא.

השתלת שיניים

אנשים רבים עומדים לאורך החיים במצבים שבעקבותיהם הם מאבדים שן אחת או יותר. השתלת שיניים היא אפשרות שבאמצעותה את המקום הריק תופסת שן שתולה, והיא יכולה לתפקד בתור שן חליפית לכל צורך.

טיפול הרמת סינוס

טיפול הרמת סינוס הוא המשך להשתלת שיניים, ובמסגרתו הרופא המטפל שותל עצם באיזור האחורי של הלסת העליונה. עצם זו עומדת בתור השלמה לעצם החסרה.

באילו תחומים מטפלת כירורגיית פה ולסת

כירורגיית פה ולסת מתפרשת על פני כמה וכמה כיוונים, אולם המשותף לרובם הוא שהם מתבצעים באחת משלוש דרכים אפשריות:
1. הרדמה מקומית.
2. סדציה.
3. הרדמה מלאה.

בין ההליכים השונים של כירורגיית פה ולסת ניתן למצוא את ההליכים הבאים:

*התקנה של שיניים תותבות על גבי שתלים – סיקס או אול און פור.
*השתלה של עצם בחניכיים – במטרה להשלים את החסר לפני טיפולי השתלת שיניים.
*עקירה כירורגית.
*הרמת סינוסים לשם השלמת עצמות בלסת.
*השתלות שיניים לשם השלמת שיניים שחסרות מסיבות שונות כמו עקירה.

כיצד בוחרים את שיטת הטיפול המתאימה למטופל?

על מנת להבטיח שהמטופל יקבל את הטיפול המתאים לו, כירורג פה ולסת יביא בחשבון את הנתונים האישיים שלו, יאבחן את הבעיה ואת הצורך, ובהתאם יוכל להתאים פתרון הולם. אחת הדוגמאות המובהקות היא הבחירה בין שיניים תותבות לבין השתלת שיניים, שיטות שמביאות איתן הסתעפויות שונות והשלכות שונות. על מנת להבטיח בחירה מוצלחת, כדאי להתייעץ עם כירורג פה ולסת מקצועי, מנוסה ובעל הבקיאות הנכונה בתחום.

כירורג פה ולסת לא מחליט בעצמו, אלא משקף את האפשרויות השונות

אמנם כירורג פה ולסת הוא איש המקצוע שיוכל לייעץ ולהכווין את המטופלים אל עבר הפתרון המתאים להם ביותר, אולם הבחירה הסופית מתבצעת ביחד – גם על ידו וגם על ידי המטופלים. מתפקידו של כירורג פה ולסת לשקף למטופל את כל אלטרנטיבות הטיפול הקיימות, כולל פירוט מלא לגבי זמן ההחלמה, הטכניקות השונות לביצוע הטיפול, הסיכונים וההשלכות שקיימים בכל אחד מהטיפולים השונים וכו’. כל אלו יוכלו לפרוש בפני המטופל את התמונה המלאה, ובהתאם תוכל להתבצע בחירה מדויקת עבור כל מטופל ומטופל באופן אישי.

צוות הרופאים:
שתפו:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
מאמרים נוספים
דרכי טיפול במחלות חניכיים

אחרי אבחנה וטיפול מקצועי לרוב ניתן לעצור את הדרדרות הדלקת, ולהשיג שליטה במחלת החניכיים. המפתח להצלחה, הוא ביטול הגירוי החיידקי והצטברות הרובד על השיניים שהם

קרא עוד »
כיצד מונעים מחלות חניכיים

דלקות חניכיים ניתן למנוע ע"י אימוץ הרגלי היגיינה אורלית טובים, וביקורים תדירים אצל רופא השיניים והשיננית. דלקות חניכיים לא יתפתחו, אם לא תהיה הצטברות של

קרא עוד »
מחלות חניכיים

מחלות חניכיים הן מחלות נפוצות מאוד, המשפיעות על רוב האנשים לאורך חייהם. הן נגרמות מתגובת מערכת החיסון של הגוף לרובד החיידקים הנאגר על השיניים. החדשות

קרא עוד »
שחיקת שיניים – ברוקסיזם

מהו ברוקסיזם? ברוקסיזם הוא נושא חשוב מאוד ברפואת שיניים, נושא שנחקר רבות ומשמעותי מאוד גם ברפואה כללית. בעבר ברוקסיזם נחשב כפעילות פראפונקציונלית (פרא-פונקציה= פעילות שאינה

קרא עוד »
שתלים דנטלים
שתלים דנטליים

שתל דנטלי זהו למעשה יתד צילינדרית שבאה להחליף חוסר של שן. הצורך של בני אדם להשלים שן חסרה הוא צורך שקיים מאז ומעולם. את השן

קרא עוד »
השאירו פרטים לתיאום פגישה ייעוץ: