טיפולי חניכיים

בעיות חניכיים

כשמסתכלים על חלל הפה, מגלים שהוא מורכב מכמה חלקים שונים. אם נעשה לרגע "זום אין" על החניכיים, נוכל להצביע עליהן בתור שכבה שתפקידה להגן על השיניים, ולכן שמירה על הבריאות שלהן היא לא פחות מקריטית. במידה וצצות בעיות חניכיים, יש לטפל בהן בהקדם האפשרי, שכן במידה ולא – תתחיל נסיגת חניכיים שעלולה להוביל בהמשך לאיבוד השיניים. למעשה, נסיגת חניכיים היא זו הגורמת לבעיות חניכיים שמתפתחות לכדי דלקת, דלקת שמהווה קרקע פוריה להתיישבות חיידקים.

רופא חניכיים

רופא שיניים מקצועי יוכל להעניק טיפולי חניכיים יעילים ואפקטיבים מכל הסוגים: טיפולים שנועדו לטפל בדלקות חניכיים, השתלת חניכיים, נסיגת חניכיים ועוד.

דלקת חניכיים

דלקת חניכיים כוללת את כל מה שקשור ברקמות שנמצאות מסביב לשן – עצם הלסת והחניכיים. דלקת חניכיים עלולה להתפתח מהימצאותם של חיידקים ברובד השיניים.

נסיגת חניכיים

נסיגת חניכיים היא מצב נפוץ ביותר, שבמסגרתו החניכיים מבצעות הליך של נסיגה שגורם לחשיפת שורש השן. נסיגת חניכיים במצב מתקדם עלולה להביא לכדי אובדן השיניים.

עם בעיות חניכיים מתמודדים ביסודיות ובמקצועיות

אנשים שאינם מקפידים על טיפול יעיל בשיניים בבעיות קיימות, ועל ביקורים תדירים אצל רופא השיניים על מנת לאבחן היווצרות של בעיות חדשות – הם אנשים שחשופים הרבה יותר לבעיות חניכיים. ברגע שבעיות חניכיים מקבלות מענה בזמן הראוי על ידי רופא מקצועי לטיפול במחלות חניכיים, אתם מבטיחים לעצמכם הימנעות מכאבים גדולים וטיפולים מורכבים יותר, ויכולים להנות מבריאות השיניים והחניכיים.

היווצרות כיסים במחלות חניכיים

דלקת חניכיים מתקדמת עלולה להוביל לפתיחת כיס חניכיים. שן שעל גבה נמצא רובד, היא שן שחשופה הרבה יותר להתיישבות של חיידקים שונים. החיידקים חודרים בצורה יסודית לרווח שנמצא בין השיניים לחניכיים, ויוצרים מצב של דלקת. כאשר הדלקת אינה מקבלת טיפול ראוי וממשיכה להתפתח, הרווח המדובר הולך וגדל, וכך נוצר הכיס המדובר.

הכיס מביא איתו רגישות סופר גדולה, ובהתאם פעולות פשוטות כמו צחצוח שיניים הופכות להרבה יותר קשות לביצוע. השיניים נושאות איתן שכבת הגנה, שכבת האמייל, שתפקידה להגן עליהן מפני החיידקים, אולם החניכיים אינן נהנות משכבת הגנה דומה, ועל כן הם עומדים במוקד העלייה לרגל של אותם חיידקים. במידה והכיס הוא קטן יחסית, ומגיע לגודל של בין 1 מ"מ ל-2 מ"מ, טיפולי חניכיים יהיו קלים יותר, אולם במקרים שבהם הכיס גדול יותר באופן משמעותי, ומגיע לגודל של יותר מ-6 מ"מ, לדוגמה, הטיפול יהיה כבר הרבה יותר מורכב, ולעיתים אף לא ניתן יהיה לבצע אותו כלל. במקרים כאלו, ללא טיפול אחר ראוי, השיניים עלולות ליפול כליל.

הסוד להימנעות ממחלות חניכיים מהסוג הזה, שמביאות איתן גם כאבים וגם סיכון ממשי למצב השיניים, הוא ביקורים תדירים אצל שיננית, או אצל גורמים אחרים ברפואת השיניים שיוכלו לבצע ניקוי עמוק באיזור החניכיים.

מניעת מחלות חניכיים מתחילה בניקוי חניכיים עמוק

בין ניקוי חניכיים עמוק לבין ניקוי שיניים רגיל אין הבדל משמעותי מבחינת הפעולה עצמה, אלא רק במקומות שבהם היא מתרחשת. בעוד שניקוי שיניים רגיל מגיע לאיזור שנמצא מעל קו החניכיים, ניקוי חניכיים יתבצע באיזור אחר – איזור פנים החניכיים. מטופלים שסובלים מכיסי חניכיים שמכילים כמות חיידקים גדולה ורובד, יהיו מטופלים שניקוי חניכיים עמוק יהיה רלוונטי עבורם על מנת להירפא.

כחלק מניקוי חניכיים עמוק תוסר שכבת האבנית שהתמקמה בתוך הכיס, וכן שכבת האבנית שנמצאת בין החניכיים לבין השיניים. כמו כן, יבוצע שפשוף של השן, על מנת לוודא שהחיידקים הוסרו במלואם. לאחר שהטיפול יסתיים, יקבעו המטופל והרופא בדיקת מעקב שתתבצע מספר שבועות אחרי ניקוי חניכיים עמוק, זאת על מנת להבטיח שהתהליך בדרך להצלחה. במקרים נדירים מאוד מחלות חניכיים יאלצו את המטופלים לעבור הליך גרידת חניכיים.

גרידת חניכיים למניעת מחלות חניכיים – כל מה שצריך לדעת

השם גרידת חניכיים אמנם מרתיע ומבהיל, אבל בפועל הרדמה מקומית מונעת מהמטופלים להרגיש את מה שמתרחש במהלך ההליך. גרידת חניכיים מיועדת לבעיות חניכיים מורכבות, מתקדמות וחמורות במיוחד, אשר טיפולי חניכיים אינם רלוונטים עוד לפתרונן.

גרידת חניכיים הוא הליך שמתפרש על פני שני מפגשים נפרדים, כאשר בכל אחד מכם ינוקה חצי אחד מחלל הפה. במקרים מסויימים, גרידת חניכיים תוכל להסתיים בתוך מפגש אחד בלבד. בשלב הראשון בגרידת חניכיים, תבוצע הסרה של שכבת האבנית. שלב זה יבוצע על ידי שיננית. לאחר שהוסרה האבנית, תוסר לחלוטין הרקמה שסובלת מהדלקת. רק ברגע הזה יוכל הרופא לשייף את שורש השן, ולאפשר לחניכיים לחזור למקומן. בתום הטיפול, ייקבע מפגש ביקורת למועד מאוחר יותר, של כמה שבועות לאחר הטיפול. מפגש הביקורת יוכל להבטיח שהליך הריפוי מתקדם כמצופה.

סובלים מכאבים בחניכיים? זקוקים לפתרון עבור בעיות חניכיים כלשהן? מרפאת השיניים של ד"ר אופיר היא בדיוק בשבילכם. במרפאה נוכל לבצע בדיקות שיאבחנו את הבעיה, ובהתאם להן נוכל להצמיד פתרונות וטיפולים מקצועיים על מנת לפתור אותה. עם יסודיות ומקצועיות ברמה הגבוהה ביותר, מרפאת השיניים של ד"ר אופיר מבטיחה לכם מניעה של מחלות חניכיים ושמירה על בריאותן.

צוות הרופאים:
שתפו:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
מאמרים נוספים
דרכי טיפול במחלות חניכיים

אחרי אבחנה וטיפול מקצועי לרוב ניתן לעצור את הדרדרות הדלקת, ולהשיג שליטה במחלת החניכיים. המפתח להצלחה, הוא ביטול הגירוי החיידקי והצטברות הרובד על השיניים שהם

קרא עוד »
כיצד מונעים מחלות חניכיים

דלקות חניכיים ניתן למנוע ע"י אימוץ הרגלי היגיינה אורלית טובים, וביקורים תדירים אצל רופא השיניים והשיננית. דלקות חניכיים לא יתפתחו, אם לא תהיה הצטברות של

קרא עוד »
מחלות חניכיים

מחלות חניכיים הן מחלות נפוצות מאוד, המשפיעות על רוב האנשים לאורך חייהם. הן נגרמות מתגובת מערכת החיסון של הגוף לרובד החיידקים הנאגר על השיניים. החדשות

קרא עוד »
שחיקת שיניים – ברוקסיזם

מהו ברוקסיזם? ברוקסיזם הוא נושא חשוב מאוד ברפואת שיניים, נושא שנחקר רבות ומשמעותי מאוד גם ברפואה כללית. בעבר ברוקסיזם נחשב כפעילות פראפונקציונלית (פרא-פונקציה= פעילות שאינה

קרא עוד »
שתלים דנטלים
שתלים דנטליים

שתל דנטלי זהו למעשה יתד צילינדרית שבאה להחליף חוסר של שן. הצורך של בני אדם להשלים שן חסרה הוא צורך שקיים מאז ומעולם. את השן

קרא עוד »
השאירו פרטים לתיאום פגישה ייעוץ: